Pliki do pobrania:

Partnerzy:
 


Przesiewacz LAB-06-300
Przesiewacz wibracyjny typu LAB-06-300 służy do mechanicznego przesiewania materiałów ziarnistych zarówno metodą "na sucho", jak również "na mokro".

Z przesiewaczem współpracują sita okrągłe, w obręczach z blachy mosiężnej, o wymiarach r 300 x 60mm.
Nie stanowi większego problemu, aby dostosować ten przesiewacz również do sit w ramkach drewnianych, o wymiarach 290 x 290 x 65 mm (sita starego typu, ale ciągle uznawane i jeszcze używane w wielu laboratoriach, głównie drogowych i budowlanych).

Do w/w obudów montowane są nierdzewne pokłady wykonane albo z tkanin z drutu (siatki wg PN-ISO 3310-1:2000), albo z blach perforowanych (wg PN-ISO 3310-2:2000).
Na stole drgającym przesiewacza można zainstalować jednocześnie kolumnę złożoną nawet z 10 sit. Maksymalna objętość porcji materiału kierowanej jednorazowo do przesiewania wynosi ok. 4 dmł.
Generatorem wibracji w tym przesiewaczu (drgań o trajektorii pionowo-skrętnej) jest profesjonalny elektro-wibrator. Specjalny układ sterowniczy pozwala płynnie regulować częstotliwość oraz pośrednio, także amplitudę drgań. Wpięty w ten układ zegar (timer) umożliwia ustawianie i odmierzanie potrzebnego czasu trwania operacji przesiewania.
Przesiewacz LAB-06-300 jest maszyną solidnie wykonaną, o zwartej konstrukcji. Jest to urządzenie proste i bezpieczne w obsłudze oraz niezawodne w działaniu. Stosowany jest głównie w laboratoriach przemysłowych (górnictwo odkrywkowe, materiały dla budownictwa), gdy dla celów kontroli jakości zachodzi potrzeba przesiewania relatywnie dużych prób materiału.
Rodzaj zastosowanego wibratora oraz układu sterowniczego gwarantują wysoką powtarzalność wyników przesiewania w zakresie wielkości oczek sit od 0,020 mm wzwyż. 
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!