Młyn Kulowy (klinkier)
LABORATORYJNY MŁYN KULOWY do mielenia klinkieru (Los Angeles)

Laboratoryjny młyn kulowy do mielenia klinkieru jest specjalistycznym urządzeniem opracowanym głównie dla potrzeb cementowni.

Młyn posiada bardzo solidną konstrukcję, gwarantującą poprawne oraz niezawodnie i długotrwałe funkcjonowanie w dość ciężkich warunkach pracy.

Napędzany jest poprzez profesjonalny, kompaktowy motoreduktor niemieckiej firmy NORD. Wyposażony jest w wymagany zestaw mielników (kul i cylpepsów) wykonanych ze stali łożyskowej.
Układ sterowniczy zawiera elementy zapewniające zarówno bezpieczeństwo pracy personelu, jak też układu napędowego. Zamontowany jest tam ponadto przycisk pozwalający wygodnie ustawić położenie pokrywy młyna po zakończonym mieleniu. Uzupełnieniem układu sterowniczego jest zegar (timer).

Młyn pokazany na fotografii jest specyficzną wersją, wykonaną wg indywidualnych wymagań odbiorcy tego konkretnego urządzenia (LAFARGE CEMENT POLSKA, KC-W KUJAWY). Standardowa wersja młyna kulowego może być dodatkowo wyposażona we własny stelaż (solidną podstawę), jak też w osłonę bębna, zintegrowaną z wyłącznikiem (krańcówką), zatrzymującą młyn w chwili podniesienia osłony.

Oczywiście, pokazany młyn kulowy może być wykorzystywany także do innych zastosowań. Zakład nasz jest również w stanie wykonać analogiczne młyny kulowe, ale o innych gabarytach i parametrach ruchowych. 
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!