Kruszarka LAB-08-240/2

Laboratoryjna kruszarka szczękowa typu LAB-08-240 służy do rozdrabniania kruchych, średnio twardych i twardych materiałów, np. węgla, koksu, rud, skał itp.

Jednostadialne kruszenie materiału odbywa się pomiędzy dwoma walcami stalowymi, obracającymi się w przeciwbieżnie, napędzanymi przez motoreduktor. Ponieważ w komorze kruszarki umieszczono specjalne skrobaki, które na bieżąco oczyszczają walce, możliwe jest tutaj rozdrabnianie mocno zawilgoconych materiałów (nawet do 25% wilgotności), bez ryzyka oblepiania się walców.

Rozdrabnianie w kruszarce walcowej charakteryzuje się praktycznie zerowym efektem cieplnym, co oznacza, że kruszony materiał nie nagrzewa się i nie traci zawartej w nim wilgoci. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy kontroli podlega także wilgotność produktów, mierzona np. za pomocą analizatorów firmy WILPO.


Kruszarka LAB-08-240 może być wykonana w kilku wersjach, róniących się np. sposobem odbierania produktu gotowego (np. do szuflady, do wiadra, albo ze swobodnym wylotem produktu na podłoże).


Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!