Kruszarka LAB-02-100
Laboratoryjna kruszarka szczękowa typu LAB-02-100 służy do wstępnego rozdrabniania różnych materiałów (nawet bardzo twardych, ale kruchych), których maksymalne ziarna nie przekraczają wielkości 100 mm.

Rozdrabnianie odbywa się wewnątrz komory roboczej, którą jest przestrzeń pomiędzy szczęką ruchomą, szczęką nieruchomą oraz ściankami bocznymi. Wymienione tutaj elementy komory roboczej wykonane są z bardzo twardej i odpornej na ścieranie hartowanej stali. Odpowiednio wyprofilowane kształty szczęk roboczych, jak również złożony charakter ruchu szczęki ruchomej, gwarantują skuteczne rozdrobnienie materiału nadawy, aż do uziarnienia zdeterminowanego rozstawem szczęk roboczych przy ich dolnych krawędziach (10 stopni regulacji w zakresie 3,0 ÷ 15,0 mm).
Kruszarka LAB-02-100 jest wprawdzie urządzeniem laboratoryjnym, ale celowo tak skonstruowanym, aby sprostać często dużym obciążeniom eksploatacyjnym, występującym w warunkach laboratoriów ruchowych w przemyśle. Stąd jej stabilna konstrukcja, ciężka i kompaktowa, która zapewnia długotrwałe użytkowanie maszyny nawet w warunkach dużego zawilgocenia czy zapylenia. Maszyna ta charakteryzuje się znaczną prostotą budowy, łatwą dostępnością elementów komory roboczej oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa pracy. Jest to urządzenie niemal bezobsługowe.
Najbardziej narażone na zużycie są okładziny elementów komory roboczej, jednak ich ewentualna wymiana jest bardzo łatwa i powoduje wydłużenie funkcjonowania maszyny o kolejne lata. 
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!